Gdańsk od strony zabytkowej

Co warto obejrzeć, kiedy udajemy się na wycieczkę do Gdańska? Jak pokierować wycieczkowiczami, aby byli zadowoleni ze zorganizowanej im wyprawy? To jedno z najstarszych miast w Polsce naprawdę ma mnóstwo niesamowitości do zaprezentowania. Jakie natomiast atrakcje turystyczne są warte uwagi? Do praktyki z teorii przejdziemy, patrząc na poniższe treści zawarte w dalszych fragmentach niniejszego poradnika.
Zacznijmy zatem od Głównego Miasta. Jest to jedna z najbardziej reprezentatywnych części Gdańska, co wynika w głównej mierze z tego względu, że tam jest mnóstwo rozmaitych zabytków. To na Głównym Mieście występuje legendarny Dwór Artusa, ale tez tak zwana Fontanna Neptuna oraz dwie bramy- Brama Zielona i Złota Brama. Jest tam tez Ratusz oraz Brama Wyżynna. Charakteryzując tę część Gdańska, nie możemy również zapomnieć o kultowej ulicy Długiej, która wychodzi na tak zwany Długi Targ.

Co więcej, jest tam też sporo muzeów i Galeria Starych Zabawek. Do tego Katownia, Wieża Więzienna, a w niej występuje nietuzinkowe Muzeum Bursztynu. Sporo uwagi warto także poświęcić Wielkiej Zbrojowni. Będąc w Gdańsku, w zasadzie o dowolnej porze roku, niezależnie od sezonu, konieczne jest rzucenie okiem na zabytkowy i mający wartość już wręcz historyczną dźwig portowy zwany Żurawiem,https://kamipak.pl/ gdzie znajduje się jedna z filii Narodowego Muzeum Morskiego. Co więcej, wśród ciekawych muzeów na liście Gdańska, na terenie opisywanego tu Głównego Miasta występuje też Muzeum Historyczne Miasta Gdańska mogące wyróżnić się na tle innych przede wszystkim wieżą wystającą zza miasta.
Napisane przez: