Zamek poznański

Wybierasz się na turystyczna wycieczkę do Poznania? Nie masz pomysłu, co zwiedzić w stolicy województwa wielkopolskiego? Najpierw musisz poczytać poszczególne fragmenty naszego wirtualnego poradnika przedstawiającego najistotniejsze obiekty z wartością historyczną. Więcej w dalszych częściach niniejszego tekstu. Zachęcamy do poczytania.
Na tle rozmaitych miejsc turystycznie ciekawych w Poznaniu, na pierwszy rzut oka koniecznie trzeba udać się na Rynek. Wystarczy wkroczyć w granice tak zwanego Starego Miasta, aby od razu zauważyć, że jest to idealne miejsce do zwiedzania ze względu chociażby na to, iż Rynek w Poznaniu to nic innego jak perła renesansu. Jest tam przepiękna wieża, która ma na górze charakterystyczne koziołki jakie rozsławiły stolicę Wielkopolski nie tylko na tle rozmaitych polskich miejscowości stricte turystycznych, lecz również ogólnie na tle wielu atrakcji w całej Europie. Ponadto, warto też zwrócić uwagę na fakt, że właśnie na Rynku znajduje się zabytkowy i cenny historycznie Ratusz, który może pochwalić się Wielką Sienią, jaka posiada sklepienie dekoracyjnie w pełni renesansowe. Na tym jednak nie koniec.

Kolejny istotny na mapie poznańskiej obiekt turystyczny nad jakim trzeba trochę przystanąć to Zamek Cesarski.
Jako zamek cesarki rozumie się charakterystyczną poznańską budowlę, która ma charakter średniowieczny. Stworzona została wraz z początkiem dwudziestego stulecia i w zasadzie niegdyś była to budowla dawnego niemieckiego cesarza, stąd tez jejhttps://uzuzanny.pl/rooms/dom/ specyficzne nazewnictwo ale obecnie stanowi perełkę wśród zabytków stolicy Wielkopolski. W Zamku Cesarskim usytuowane są rozliczne rodzaje instytucji kultury i sztuki, z czego do najważniejszych zalicza się Teatr Animacji, a także Centrum Kultury Zamek oraz Muzeum Powstania Poznańskiego Czerwca 1956.
Napisane przez: http://www.gosciniechalka.pl/