Gry planszowe

Gry planszowe

Gry planszowe, strategiczne czy logiczne znane już były setki lat temu. Była jednak rozrywką na ogół dość drogą oraz zgrabiarka uważana za ekskluzywną. W czasach współczesnych pojawiły się także gry edukacyjne. Obecnie może wydawać się, że świat gier planszowych został kompletnie zdominowany przez produkcje komputerowe, lecz na szczęście nie jest to do końca prawdą.sipi.com.pl/plantpax-rockwell-automation-library-of-process-objects/

Bogactwo gier może zaskakiwać. Nadal istnieją rozległe sklepy poświęcone w większości rozrywce jaką są gry planszowe, gdzie odnajdziesz te wyszukane oraz i te klasyczne, pod względem mechanik gry, które mogą bez reszty pochłonąć typowego gracza. Pytanie czy tego rodzaju rozrywka jest w stanie pochłonąć człowieka bardziej niż gra komputerowa? Owszem. Przede wszystkim zaletą gier planszowych jest intensywny wysiłek inteligencji, wyobraźni oraz generowanie skojarzeń.

Nie chodzi tu o szybkie reakcje czy koordynację wzrokowo-ruchową, jak ma to miejsce w większości rozgrywek prowadzonych za pośrednictwem komputerów lub konsoli.


- autor artykułu