Po co do Gdańska?

Jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Zaliczane do czołówki najstarszych obszarów miejskich w naszym kraju. Wyróżniające się nietuzinkowymi atrakcjami turystycznymi. Warte obejrzenia ze względu na niebanalne fragmenty Starego Miasta i równie ciekawe części Głównego Miasta. Otohttps://mikado.bialystok.pl/ parę istotnych powodów, dla których na wycieczkę o każdej porze roku warto wybrać się do malowniczego Gdańska.
W Gdańsku zdecydowanie będzie, co robić, niezależnie od tego, w jakim momencie się tam udamy. Nie ma większego znaczenia także i to, czy jedziemy solo, czy z całą paczką bądź pełną rodziną, wraz z maluchami. Zawsze Gdańsk ma turystom szeroko rozumianym coś niepospolitego do zaproponowania. Gdańsk przede wszystkim kusi Starym Miastem. Jest na nim wiele istotnych miejsc, jakie warte są obejrzenia z perspektywy zarówno młodych zwiedzających, jak seniorów.

Wśród bez wątpienia największych zabytków z historycznego punktu widzenia, Stare Miasto w Gdańsku cechuje się przede wszystkim sporą obecnością kościołów. Są na Starym Mieście jednakże trzy główne, które zasługują na szczególne wyróżnienie. Mowa o Kościele świętej Elżbiety, Kościele świętej Katarzyny oraz oczywiście Kościele Mariackim. Do tego Muzeum Poczty Polskiej – następna na liście zabytków wartych zwiedzenia duża atrakcja turystyczna, od lat przyciągając mnóstwo turystów. Do tego jeszcze Wielki Młyn, jaki stworzony został przez Krzyżaków i coczęści zamienne do automatów tokarskich warte podkreślenia- miało to miejsce w 1350 roku! Od tego momentu Wielki Młyn utrzymuje się na Starym Mieście w niezruszonej postaci. Jest tam też zabytkowy ratusz Staromiejski pochodzący z końcówki szesnastego stulecia.
Napisane przez: garnitury Zielona Góra