Klasztor Staroobrzędowców

Suwalszczyzna stanowi jeden z najbardziej ciekawych turystycznie obszarów w Polsce. Warto wybrać się tam na zwiedzanie, w zasadzie niezależnie od tego, czy jesteśmy zwolennikami aktywnych czy pasywnych form spędzania wolnego czasu.hydraulik 24h Kraków Musimy jednakże wspomnieć o tym, że na terenie Suwalszczyzny występuje mnóstwo rozlicznych typów symboli dawnych narodowych zwyczajów naszego kraju. Co mamy na myśli w przypadku akurat opisywanego regionu? Dowiesz się o tym, zgłębiając poniższą lekturę.
Zacznijmy zatem od tego, że Suwalszczyzna jest miejscem występowania wielorakich typów rozmaitych klasztorów Staroobrzędowców i jeden z nich znajduje się na terenie Mazur. Jest to posiadłość należąca do władców wsi, która stworzona została w roku 1830.

Należy wspomnieć zwłaszcza o tym, że wieś miała swoją historię mniej więcej dwie dekady wcześniej. Musimy dodać, że w grę wchodzi tu fakt, iż tytułowi Staroobrzędowcy byli starowiercami i stąd też ich charakterystyczne nazewnictwo. Inaczej mówiono na nich filiponi. Warto wiedzieć, czym odznacza się ich polityka. A mianowicie, cechują się oni faktem, że nie uznają jakichkolwiek reform, a w konsekwencji tego byli od samego początku swojej działalności przeciwstawni Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej. Musimy tez dodać, że to właśnie ich dawny klasztor usytuowanych został na terenie Mazur i stanowi jeden z ciekawszych zabytków naprawdę wartych do zobaczenia nawet nie będąc miłośnikiem sztuki sakralnej. Klasztor tu opisywany zwany jest klasztorem staroobrzędowców.
Napisane przez: okna pcv Zielona Góra